سیر تا پیاز راه اندازی یک کسب و کار فلافل

اگر در فکر راه اندازی یک کسب و کار فلافل هستید، خواندن این مقاله برای شما ضروری است.

.

آیا کار فلافل جواب می دهد؟

در هر شرایطی، هر بازاری که کساد شود، بازار مواد غذایی کساد نخواهد شد!

سود بازار کسب وکار فلافل

چرا که نیاز انسانها به غذا، نیازی حیاتی بوده که روزی سه بار هم تکرار می شود و هیچ راه حلی ندارد مگر غذا خوردن! در حالی که انسانها در برآورده کردن بقیه نیازهایشان، ممکن است تعلل کنند. مثلا شخصی هر 6 ماه یکبار لباس می خریده، حالا ممکن است به خاطر شرایط اقتصادی  تصمیم بگیرد سالی یکبار بخرد، اما هیچ انسانی نیست که بگوید چون شرایط اقتصادی بد شده، پس روزی یکبار غذا خواهم خورد.

 

 

 

در بین همه وعده های غذایی، بهترین انتخاب فلافل است. بنا به این دلایل:

یک : فلافل غذایی سالم است و مانند سوسیس و کالباس نیست. فلافل از نخود ساخته می شود که غذایی گیاهی بوده و این گیاهی بودنش، باعث شده که حتی کشور های اروپایی هم به فلافل، اقبال نشان دهند.

 

دو: فلافل غذایی خوشمزه است و کسی پیدا نمی شود که فلافل دوست نداشته باشد.

 

سه: فلافل از جمله غذاهای فست فود محسوب می شود که بازار فست فود به تنهایی، به خاطر زیاد شدن مشغله کاری مردم، روز به روز داغ تر میشود.

 

چهار: فلافل غذایی ارزان است. شاید یکی از مهمترین دلایل اقبال بی نظیر ایرانیان به فلافل، همین قیمت پایین آن باشد.

دلایل محبوبیت غذای فلافل

لذا در داغ بودن بازار فلافل شک نکنید. شما خیلی راحت و با یک سرمایه گذاری بسیار اندک و خرید دستگاههای تمام اتوماتیک فلافل زن،  می توانید یک کسب و کار قدرتمند ایجاد کنید.

 

تا قبل از اختراع و تولید دستگاههای فلافل زن توسط شرکت نوین صنعت، کار فلافل به خاطر سختی های تولید آن، کار هر کسی نبود. اما با ظهور این دستگاهها در بازار فلافل، هر کس با مختصر سرمایه ای می تواند یک بیزینس قدرتمند و جا افتاده صنایع غذایی بر پایه تولید فلافل داشته باشد.

 

چه کسانی میتوانند کار فلافل را شروع کنند؟

۱)کسانی که کسب و کارشان کساد شده و بدنبال ورود به یک بازار مطمئن هستند.

۲)کسانی که سرمایه ای دارند و نمی خواهند ارزش پولشان افت کند و می خواهند با سرمایه شان، یک کسب و کار مطمئن راه اندازی کنند.

۳)کارمندان و کارگران محترمی که بدنبال یک شغل پاره وقت می گردند.

۴)خانم ها خانه داری که بدنبال راه اندازی یک کسب و کار خانگی مطمئن می گردند.

۵)فست فود ها و فلافلی هایی که دارند به صورت سنتی کار میکنند و می خواهند درآمدی بالاتر، با زحمت کمتر داشته باشند.

 

سود کار فلافل چقدر است؟

 

سود کسب وکار فلافل چقدر است؟

این بستگی به خیلی مسائل دارد. اینکه شما عمده فروشی کار کنید، یا خرده فروشی. اینکه سرمایه های ثابت کارتان، مثل اجاره جا و .. تا چه میزانی در نظر بگیرید. اما حدوداً قیمت هر قرص فلافل، حدود 1000 تومان (در فروردین 1400) است و معمولا هم نصف آن سود است. یعنی هر قرص فلافل را که با قیمت 1000 تومان می فروشند ، 500تومانش سود است.

 

مشتریان فلافل شما، چه کسانی خواهند بود؟

 • مشتریان گذری
 • دیگر ساندویچی هایی که فلافل را هم در منوی غذایی خود دارند
 • بوفه های مدارس و دانشگاهها
 • هیئت های مذهبی برای نذورات ایام محرم و صفر و ایام فاطمیه
 • غذای برخی مراسمات مانند جشن تولدها
 • غذای کسانی که می خواهند به گردش بروند

 

آیا بازار فروش فلافل، اشباع نشده است؟

هنوز برای پرسیدن این سوال خیلی زود است. چون بهترین فلافلی ها، در نهایت میتوانند یکی دو محله اطرافشان را پوشش دهند و جا برای ورود به این بازار هنوز خیلی باز است. این خاصیت بازارهای صنایع غذایی است. خصوصا اینکه با قدری رعایت تکنیک های بازاریابی، خیلی راحت می توانید حتی بازار دیگر فلافلی ها را از آن خود کنید.

 

 

آیا خرید دستگاه اتوماتیک فلافل، برای راه اندازی یک کسب و کار فلافل، ضروری است؟

دستگاه های تمام اتوماتیک فلافلزن

 

وقتی دستگاه اتوماتیک فلافل می خرید و کسب و کارتان را با سیستم های اتوماتیک انجام میدهید، چند اتفاق مهم می افتد:

۱) دستگاه برای مغازه شما، بهترین تابلو تبلیغاتی خواهد بود. چرا که مشتری، با چشم خودش رعایت مسائل بهداشتی را در مغازه شما میبینید و حتماً خودتان می دانید که بهداشتی بودن یک کسب و کار مواد غذایی، تا چه حد در فروش شما تاثیر دارد.

 

۲) دستگاه سرعت کار شما را بالا می برد. اگر شما دستگاه تمام اتوماتیک نداشته باشید، به طور متوسط در یک ساعت شاید حدود 500 الی 700 قرص فلافل بتوانید قالب زده و سرخ کنید. در حالی که حتما متوجه هستید که برای یک انسان، یک ساعت مداوم قالب زدن و سرخ کردن، کار بسیار سختی است و بعید است کسی بتواند یک ساعت مداوم اینکار را انجام دهد. این درحالی است که حتی کوچکترین دستگاه اتوماتیک فلافل زن نوین صنعت (مدل N1) در یک ساعت حدود 700 تا 1000 قرص قالب زده و سرخ میکند و از سرخ کن بیرون می آورد.

 

۳) فلافل زن های اتوماتیک نوین صنعت، در مصرف روغن و مصرف گاز (و در دستگاههای برقی، مصرف برق) را به شدت کاهش داده و شما یک صرفه جویی فوق العاده در هزینه های تولید خواهید داشت.

 

۴) بسیاری از فرآیندهای تولید که یک انسان نمی تواند آنها را کنترل کند، با دستگاههای اتوماتیک فلافل زن مکانیزه می شود. مثلا شما بدون دستگاه، هیچ گاه نمیتوانید دمای روغنتان را کنترل کنید، اما دستگاه های اتوماتیک فلافل زن نوین صنعت، با سنسورهای نصب شده در دستگاه، این کار را به راحتی انجام می دهد. یا با نصب سنسورهای شمارشگر فلافل، شما به راحتی می توانید آمار پختتان را داشته باشید.

چرا باید دستگاههای اتوماتیک فلافل زن را از شرکت نوین صنعت بخرم؟

Whatsapp Image 2021 06 01 At 01.23.12 سیر تا پیاز راه اندازی یک کسب و کار فلافل

 

وقتی بدانید که شرکت نوین صنعت، به عنوان مرجع تخصصی دستگاههای فلافل زن در دنیا شناخته شده است، این سوالتان خود به خود پاسخ داده می شود. چرا که مطمئن می شوید دستگاه را از شرکت مادر دارید میخرید و دستگاهی است که دارد به کشور های اروپایی صادر می شود.

اما برای اینکه فرق دستگاههای نوین صنعت با دیگر دستگاههای تقلبی در بازار را بدانید، لطفاً به موارد زیر توجه کنید:

 • طراحی منحصر به فرد و تخصصی دستگاه فلافل زن که به صورت کاملا مهندسی شده و با تحقیقات زیاد انجام می شود. هر قسمت از دستگاه شامل نکات مهندسی است که کیفیت طراحی را بالا برد است.
 •  کیفیت متریال به کار رفته در دستگاه که فقط زمانی متوجه این اختلاف کیفیت می شوید که دستگاهها را در کنار یکدیگر ببینید و مقایسه کنید.
 •  خدمات پس از فروش عالی که برای دستگاههای صنعتی بسیار مهم است.
 •  داشتن استاندارد CE اروپا که حاکی از کیفیت بسیار بالای دستگاههای فلافل زن نوین صنعت می باشد.
 •  صادرات به بیش از ۱۱ کشور اروپایی
 •  رهبر بازار دستگاههای فلافل زن در منطقه خاور میانه و ایران

 

برای راه اندازی یک کسب و کار فلافل، به چه تجهیزات و دستگاههایی نیاز است؟

دستگاه فلافل زن، قلب کسب و کار شماست. خطوط تولید فلافل ساخت شرکت نوین صنعت، دستگاهی تخصصی، با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیاست که با طراحی منحصر به فردش، میتواند هزینه های جانبی تولید شما را (مانند روغن و گاز) به شدت کاهش دهد. نوین صنعت،۱۳ مدل دستگاه فلافل زن تولید می کند که همه کیفیتی عالی دارند و ابعاد دستگاه و در نتیجه قدرت و ظرفیت های دستگاه با یکدیگر فرق می کند. شما می توانید بر اساس مدل کسب و کارتان (که در ادامه مقاله توضیح داده شده است) از بین مدل های دستگاههای نوین صنعت، مدل مناسبتان را خریداری کنید.

لینک انواع دستگاه فلافل زن نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک

 

دستگاه چرخگوشت، برای چرخ کردن نخود خیس شده، مورد نیاز است. معمولاً چرخ گوشت سایز 32 برای کار شما کافی است. چرخ گوشت ها با دو حالت تسمه ای و گیربکسی موجود هستند. چرخ گوشت های گیر بکسی قدرت بیشتری دارند، اما قیمت آنها حدود 70% گرانتر است.

لینک محصول دستگاه چرخگوشت-میکسر صنعتی 

دستگاه همزن، برای مخلوط کردن مواد اولیه شما که شامل، نخود چرخ شده، ادویه، پیاز و آب می باشد، لازم است. دو جور دستگاه همزن داریم.

دستگاه همزن قنادی که شافت همزن آن عمودی است

خمیرگیر نانوایی، که شافت همزن آن با زاویه است.

اگر چه سیستم همزن قنادی، برای کار فلافل بهتر است، اما به خاطر قیمت بالای آن (تقریبا سه برابر!!) کمتر مورد استفاده فلافلی ها قرار می گیرد و اکثر فلافلی ها، از همان خمیرگیر نانوایی استفاده میکنند. خمیرگیر های نانوایی با ظرفیت های 40 کیلو، 60 کیلو، 80 و 120 کیلو به فروش می رسد که شما با توجه به بزرگی دستگاه فلافلتان و همچنین روش کسب و کارتان (که در ادامه توضیح داده شده است) باید یکی از ظرفیت های آن را انتخاب کنید.

دستگاه بسته بندی، بیشتر برای کسب و کارهای بزرگ و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد. لذا اگر کسب و کار خانگی و یا در حد یک کارگاه دارید، نیازی به دستگاه بسته بندی ندارید و بهتر است که نایلون و برچسب های چاپ شده داشته باشید و نیروی انسانی کار پر کردن ظروف را انجام دهد.

ظروف و ابزارآلات خرده مانند پاتیل، کف گیر، میز کار، سینک ظرفشویی و … که معمولا مورد نیاز هر فست فود و فروشگاه مواد غذایی هست.

 

به چند طریق می شود یک کسب و کار فلافلی را شروع کرد؟

کسب وکار فلافلی

 

به طور خلاصه می شود گفت، چهار نوع کسب و کار فلافل وجود دارد. در زیر به هر روش و مزایا و معایب و میزان سرمایه گذاری آن اشاره شده است:

ساندویچ فلافل: در این روش، شما یک ساندویچ کامل و پیچیده شده را به مشتری ارائه میدهید.

میزان سرمایه گذاری لازم: غیر از بحث اجاره فضا، حدود 20میلیون تا 40 میلیون سرمایه لازم است.

دستگاههای مناسب این روش:

 دستگاه فلافل زن مدل رومیزی 

دستگاه فلافل زن مجهز به سرخ کن مدل RS

دستگاه های فلافل زن سری N

 

مجوزات لازم برای این روش: جواز کسب

مزایای این روش: این روش مناسب برای جاهایی است که مشتری زمان لازم برای آماده کردن غذایش را ندارد. مانند مسافرینی که در ترمینال های مسافربری هستند و …

معایب این روش: شما برای ارائه سرویس کامل به مشتری، دردسرهای خرد کردن گوجه، خیار، کلم و نان ساندویچی را هم دارید.

 

سلف سرویس: در این روش، شما مخلفات یک ساندویچ کامل، اعم از قرص های فلافل، انواع سالاد، انواع ترشی را در اختیار مشتری قرار می دهید و او با انتخاب و سلیقه خودش، نان را پر می کند.

میزان سرمایه گذاری لازم: غیر از بحث اجاره فضا، حدود 40میلیون تا 70 میلیون سرمایه لازم است.

دستگاههای مناسب این روش:

دستگاه تمام اتوماتیک مدل N2 یا N3

 

مجوزات لازم برای این روش: جواز کسب

مزایای این روش: به خاطر جذابیتی که بحث سلف سرویس دارد، این روش استقبال خوبی خواهد داشت و به خاطر آمار پخت بالاتری که نسبت به یک ساندویچی دارد، حاشیه سود بالاتری انتظار میرود.

معایب این روش: رعایت مسائل بهداشتی در این روش، قدری در حاله ابهام است و شاید در برخی مناطق که مشتریان روی مسئله بهداشت حساسیت دارند، جواب ندهد. مگر اینکه برای این مسئله راهکارهایی اندیشیده شود.

 

فروش کیلویی در مغازه: در این روش شما در محل فروشگاهنان تولید فلافل را انجام داده و در همان محل هم فروش را به صورت کیلویی و فله ای انجام می دهید. بهترین و بهینه ترین روش ایجاد کسب و کار فلافل در وضعیت حال بازار ایران همین روش است.

میزان سرمایه گذاری لازم: غیر از بحث اجاره فضا، حدود 40میلیون تا 70 میلیون سرمایه لازم است.

دستگاههای مناسب این روش:

دستگاه تمام اتوماتیک مدل N2 یا N3

دستگاه K1 یا K2

 

مجوزات لازم برای این روش: جواز کسب

مزایای این روش: این روش با هزینه های تولید کم و آمار پخت و فروش بالا، حاشیه سود خوبی را ایجاد کرده

معایب این روش: برای این روش، هیچ ایراد بزرگی نمی توان پیدا کرد.

 

تولید فلافل و پخش آن در فروشگاهها: در این روش، شما در کارگاه و یا کارخانه خود، خط تولید فلافل را راه اندازی کرده و فلافل تولید شده را بسته بندی و روانه بازار می کنید.

برای تخمین میزان سرمایه لازم، با دپارتمان فروش تماس بگیرید.

دستگاههای مناسب این روش: بسته به بزرگی کارگاه یا کارخانه می توانید از دستگاههای سری K یک مدل را انتخاب کنید

مجوزات لازم برای این روش: سیب سلامت از معاونت غذا و دارو

مزایای این روش: به خاطر حجم بالای تولید و پخش، درآمد حاصله بسیار بالا خواهد بود.

معایب این روش: شاید بزرگترین ایراد این روش، کسب مجوزات آن باشد که قدری سخت بوده و ملزومات معاونت غذا و دارو، در این خصوص قدری سخت گیرانه است. ایراد دوم در این روش این است که شما بر خلاف سه روش قبل، باید یک سیستم توزیع هم داشته باشید که بتوانید بارتان را پخش کنید که البته به خاطر درآمد بسیار بالای این روش، ناچار هستید که جور هندوستان را هم بکشید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *